Loading…

READY TO ROCK?

Click the button below to start exploring our website and learn more about our awesome company
Start exploring

Omagh

Omagh (irl. An Ómaigh) – miasto w Irlandii Północnej, stolica i największe miasto hrabstwa Tyrone. Zamieszkuje je około 20 tys. mieszkańców. Miasto leży nad rzeką Strule.

Nazwa Omagh pochodzi od irlandzkiej nazwy Óghmaigh (ang college football best uniforms. the virgin plain). Około 792 roku został tu wybudowany klasztor. Miasto zostało założone w 1610 roku i służyło jako schronienie dla uciekinierów rebelii z 1641 roku. W 1689 roku, w tym samym co bitwa nad Boyne, do Omagh przybył Jakub II Stuart, w drodze do Derry, po czym zwolennicy Wilhelma III spalili miasto. W 1768 roku, miasto zaczęło pełnić funkcję miasta powiatowego hrabstwa Tyrone, po Dungannon. W 1852 roku zostało utworzone połączenie kolejowe z Derry, w 1853 z Enniskillen i w 1861 z Belfastem. Dzisiaj miasto już nie posiada aktywnych linii kolejowych. W 1881 roku wybudowano koszary (zamknięte w 2007 roku), zaś w 1899 roku, hrabstwo zyskało, wybudowany w mieście hydration belts for runners, szpital.

Omagh jest handlowym i przemysłowym centrum dystryktu Omagh cheap real football shirts. W mieście wytwarzane jest tradycyjne rzemiosło (obrusy i koronki). Turystyka jest ważną gałęzią gospodarki miasta. W Omagh odbywa się coroczny festiwal West Tyrone Feis football shirts vintage.

15 sierpnia 1998 w Omagh Prawdziwa IRA (RIRA) wysadziła 250 kilogramowy ładunek wybuchowy w samochodzie pułapce. Na miejscu zginęło 29 osób, a około 220 zostało rannych. Był to jeden z najtragiczniejszych zamachów terrorystycznych podczas całego konfliktu w Irlandii Północnej.

W kwietniu 2011 samochód pułapka zabił oficera policji Ronana Kerr. W specjalnym ośwadczeniu do zamachu przyznała się grupa byłych członków Provisional Irish Republican Army (PIRA).

Share This:

Hot Cheap Clothes Online | Kelme Outlet

MCM Rucksack | Kelme | maje dresses outlet| maje dresses for sale

kelme paul frank outlet new balance outlet bogner outlet le coq sportif outlet cheap online shopping websites with free shipping cheap online shopping websites for shoes